HABERLER

Grand Seiko’nun Yeni Yolculuğu

Grand Seiko, uluslararası pazara 2010 yılında sunuldu. O zamana dek sadece Japonya pazarında satışı yapılıyordu. 2010 yılından bu yana saat perakendecileri ve saat meraklılarının tepkisi fazlasıyla olumlu oldu. Artan talep ve tüketici ilgisinden dolayı Seiko, Baselworld 2017’de, “Grand Seiko” markasının, bundan sonraki süreçte yolculuğuna ayrı devam edeceğini duyurdu. Baselworld’de tanıtılan yeni koleksiyon, bu gelişmenin önemli bir habercisi.

İlk üretimine 1960 yılında başlayan Grand Seiko’nun tasarımı, karakteristik özellikleri, dağıtımı ve sunumu her zaman farklı olmuştur. Gerçekten de, ilk Grand Seiko saatin kadranı, eşsiz kimliğinin ve üstün kalitesinin simgesi olarak saat 12 pozisyonunda Grand Seiko’nun adını taşıyordu. Bugün, orijinal Grand Seiko tasarımından esinlenerek yeni bir koleksiyon oluşturuldu. Geçmişe bağlı yeni tasarımlar modern yorumlarla beraber sunuluyor.

Bundan sonra, tüm Grand Seiko modellerin kadranında gururla Grand Seiko logosu yer alacak.

İlk Grand Seiko modeli, platin, altın ve çelik olarak yeniden tasarlandı.

Çoğunluğu 80 mikron altın ve bir kısmı platin kasadan üretilen ilk Grand Seiko modelleri, hem bu metallerden hem de paslanmaz çelik olarak yeniden canlandı. Kasa orijinaliyle hemen hemen aynı. Sadece modern bir dokunuş ile çapı 38 mm’ye çıktı. Çift taraflı bombeli yansıma yapmaz safir cam da aynı özgün biçime sadık kalarak aynı zariflikle yeniden tasarlandı.

Platin model, orijinalinde olduğu gibi 999 ayar platin kasa ve 18 ayar altın indekslere sahip. Altın kadran sayesinde Grand Seiko logosu ve detayları daha keskin görünmektedir. Altın modelde tüm kasa ve indekslerde altın kullanılırken, paslanmaz çelik modelde kasanın arka kapağına işlenmiş altın aslan amblemi bulunmaktadır. Her üç model elle kurulabilen 9S64 kalibre içermektedir. Platin model ise günde -1 ila +5 saniye arasında daha hassas bir kalibreyle donatılmıştır. Sınırlı sayıda üretilen bu saatler, Seiko’nun özel hassasiyet kontrol sertifikasıyla satışa sunuluyor.

You Might Also Like

Yorum Yok

Yorum Yap