2 Aralık 2023

Giugiaro Design’ın yaratıcılığıyla yeni Astron GPS Solar

Seiko Watch Corporation, Giugiaro Design işbirliği ile tasarlanan yeni Seiko Astron GPS Solar’ı sunuyor. 8X82 kronograf kalibre ile Seiko’nun GPS Solar teknolojisindeki olağanüstü performansını buluşturan model, dünya çapında büyük beğeni toplayan Giugiaro tasarımıyla birleşiyor.

Tıpkı 1983’te Seiko’nun o zaman teknolojide geldiği son nokta olan quartz kronograf kalibreyle tasarladığı orijinal Giugiaro modelinde olduğu gibi. 3000 adet sınırlı sayıda üretilen yeni model, Temmuz ayından itibaren seçkin saat mağazalarında satışa sunulacak.

Astron 8X82 kalibre, 6 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf ve yüz bin yılda bir saniye hassasiyet özelliği sunuyor. Buna ek olarak tüm Astron kalibrelerde olduğu gibi, dünyanın herhangi bir yerinde, bir düğmeye basarak bulunduğunuz yerin (*) saatine kendini ayarlar ve ihtiyacı olan tüm enerjiyi sadece ışıktan alır. Kasa ve bilezik, çizilmeye karşı dayanıklı ve uzun süre kullanım sağlayan süper sert siyah kaplama titanyumdan yapılmış. Parlama yapmayan özel safir cam sayesinde daha okunabilir ve daha dayanıklı.

(*) Bölge veya zaman dilimi değişikliği olması halinde manuel saat dilimi ayarlaması gerekebilir.

Bir efsane yeniden doğuyor.

Bu yeni Astron GPS Solar saatin tasarımında, dünyanın ilk analog quartz kronograf kalibresine sahip efsanevi modelden ilham alınmış. 1983 yılında Seiko ve Giugiaro Design işbirliği ile üretilen efsanevi model, motor sporcuları için özel tasarlanmıştı. Dünya çapında büyük başarı elde eden Giugiaro modeli, günümüzde halen, motor spor severleri ve saat koleksiyoncuları tarafından saygı görmekte ve aranmaktadır.

Seiko ve Giugiaro Design’un dinamizmi ve geleneği

Yeni Astron modeli, Seiko’nun ve Giugiaro’nun paylaşmaktan gurur duydukları dinamizm ve geleneği bir araya getiriyor. 1983’deki orijinal modelin güçlü, sportif görünümü, yeni tasarımın her ayrıntısında farkediliyor. Siyah, kırmızı ve yeşil renk kombinasyonu Giugiaro’yu temsil ederken, arka kapakta seri numarasını çevreleyen tekerlek şeklinde motif yer alıyor.

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.