3 Aralık 2021

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Autumn SBGE271 Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Autumn SBGE271 Erkek Kol Saati

Doğa; Grand Seiko için her zaman en büyük ilham kaynağı olmuştur. Japonya’da Grand Seiko stüdyosunun karşına düşen karlardan esinlenilen Snowflake modeli ya da Japonya’daki huş ağaçlarının gövdesinden esinlenilerek üretilen White Birch modelleri bunun en güzel örneklerindendir. Grand Seiko; “Mevsimler Koleksiyonu” ile doğadan esinlenerek saat üretme geleneğini sürdürüyor. “Mevsimler Koleksiyonu” 4 mevsimin renklerini kadranlara taşıyor.

Japonya’da her mevsim 6 fazlı olarak yaşanıyor ve bu fazlara “Sekki” adı veriliyor. Sonbaharın beşinci fazı olan Kanro’dan esinlenilen Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Autumn – SBGE271; Kanro’nun spesifik renklerini kadrana taşıyor. Güneşin her zamankinden daha erken battığı ve havanın daha erken karardığı Kanro fazını anlatmak için kadranda koyu bir renk paleti kullanılmış. Aynı zamanda kadranda Grand Seiko’nun klasikleşmiş dokulu yapısını görmek mümkün.

SBGE271; fonksiyonelliği ile de ön plana çıkıyor. GMT fonksiyonu(Hem o an bulunduğunuz konuma ait zamanı hem de istediğiniz ikinci bir zaman dilimini daha gösterme özelliği) bulunan bu saat; ikinci zaman dilimi indekslerinin ve GMT kolunun altın renkte olmasıyla okunabilirliği maksimuma çıkarıyor. Kadranda bulunan güç rezervi göstergesi ile de 72 saatlik güç rezervi takip edilebiliyor.

Bu saatte bulunan özel kadranın yanı sıra ibre ve indekslerde Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini de görüyoruz. Aynı zamanda bu modelin kasasına Zaratsu finisajı (sadece elle uygulanabilen bu finisaj tekniği aynı zamanda Samurai kılıçlarına uygulanmakta) uygulanmış.

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Autumn – SBGE271’de bulunan mekanizma da bir o kadar etkileyici. 9R66 kalibresi Spring Drive teknolojisiyle çalışmakta ve bahsettiğimiz gibi GMT fonksiyonuna sahip. Aynı zamanda bu kalibre standartların üzerinde 72 saatlik güç rezervine sahip.

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri
40.2 mm Kasa Çapı
14 mm Kasa Kalınlığı
19 mm Lug Genişliği
48.5 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
Spring Drive 9R66 Mekanizma
Elle Kurulabilme Özelliği
Otomatik Kurulabilme Özelliği
Güç Rezervi Göstergesi
30 Taş
72 Saat Güç Rezervi
GMT Fonksiyonu

Tasarım Özellikleri
Sonbahardan Esinlenilmiş Dokulu Kadran
El Finisajlı İbre ve İndeksler
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Kasa
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Bilezik
Şeffaf Arka Kapak

Diğer Özellikler
Safir Cam
Tarih Göstergesi
152 Gram Ağırlık
GMT Göstergesi
Güç Rezervi Göstergesi
100 Metre Su Geçirmezlik

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir