30 Kasım 2023

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Spring SBGJ251 Otomatik Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Spring SBGJ251 Otomatik Erkek Kol Saati

Doğa; Grand Seiko için her zaman en büyük ilham kaynağı olmuştur. Japonya’da Grand Seiko stüdyosunun karşına düşen karlardan esinlenilen Snowflake modeli ya da Japonya’daki huş ağaçlarının gövdesinden esinlenilerek üretilen White Birch modelleri bunun en güzel örneklerindendir. Grand Seiko; “Mevsimler Koleksiyonu” ile doğadan esinlenerek saat üretme geleneğini sürdürüyor. “Mevsimler Koleksiyonu” 4 mevsimin renklerini kadranlara taşıyor.

Japonya’da her mevsim 6 fazlı olarak yaşanıyor ve bu fazlara “Sekki” adı veriliyor. İlkbaharın ekinoksu olan Shunbun fazından esinlenilen Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Spring – SBGJ251; Shunbun fazının spesifik renklerini kadrana taşıyor. Bu modelde ilkbahar ile doğanın yeşile dönüşmeye başlamasını anlatan yeşil bir kadran bulunuyor. Aynı zamanda kadranda Grand Seiko’nun klasikleşmiş dokulu yapısını görmek mümkün.

SBGJ251; fonksiyonelliği ile de ön plana çıkıyor. GMT fonksiyonu(Hem o an bulunduğunuz konuma ait zamanı hem de istediğiniz ikinci bir zaman dilimini daha gösterme özelliği) bulunan bu saat; GMT kolunun altın renkte olmasıyla okunabilirliği maksimuma çıkarıyor.

Bu saatte bulunan özel kadranın yanı sıra ibre ve indekslerde Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini de görüyoruz. Aynı zamanda bu modelin kasasına Zaratsu finisajı (sadece elle uygulanabilen bu finisaj tekniği aynı zamanda Samurai kılıçlarına uygulanmakta) uygulanmış.

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Spring – SBGJ251’de bulunan mekanizma da bir o kadar etkileyici. Otomatik 9S86 kalibresi Hi-Beat dediğimiz saatlik 36.000 vuruş sayısına sahip. Kalibrenin bu vuruş sayısı yüksek hassaslıkta zamanı göstermeyi sağlıyor. Aynı zamanda 9S86; bahsettiğimiz gibi GMT fonksiyonuna sahip olup 55 saatlik güç rezervi sunmakta.

Grand Seiko Elegance GMT Seasons Collection Spring SBGJ251 modeli stoklarımızda bulunmaktadır.

Fiyat: 7.600 Euro

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri
39.5 mm Kasa Çapı
14.1 mm Kasa Kalınlığı
19 mm Lug Genişliği
46.9 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
9S86 Otomatik Mekanizma
Elle Kurulabilme Özelliği
37 Taş
55 Saat Güç Rezervi
GMT Fonksiyonu
Saatlik 36.000 Vuruş

Tasarım Özellikleri
İlkbahardan Esinlenilmiş Dokulu Yeşil Kadran
El Finisajlı İbre ve İndeksler
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Kasa
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Bilezik
Şeffaf Arka Kapak

Diğer Özellikler
Safir Cam
Tarih Göstergesi
150 Gram Ağırlık
GMT Göstergesi

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.