29 Kasım 2023

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Fall SBGH273 Otomatik Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Fall SBGH273 Otomatik Erkek Kol Saati

Doğa; Grand Seiko için her zaman en büyük ilham kaynağı olmuştur. Japonya’da Grand Seiko stüdyosunun karşına düşen karlardan esinlenilen Snowflake modeli ya da Japonya’daki huş ağaçlarının gövdesinden esinlenilerek üretilen White Birch modelleri bunun en güzel örneklerindendir. Grand Seiko; “Mevsimler Koleksiyonu” ile doğadan esinlenerek saat üretme geleneğini sürdürüyor. “Mevsimler Koleksiyonu” 4 mevsimin renklerini kadranlara taşıyor.

Japonya’da her mevsim 6 fazlı olarak yaşanıyor ve bu fazlara “Sekki” adı veriliyor. Sonbaharın ekinoksu olan Shubun fazından esinlenilen Grand Seiko Heritage Seasons Collection Fall – SBGH273; Shubun fazının spesifik renklerini kadrana taşıyor. Bu modelde; ayın karanlık gökyüzündeki görünümünden(Japon kültüründe tsukiyo olarak bilinmekte) ve bulutların gökyüzünden geçerken oluşturduğu görüntüyü sergileyen mavi bir kadran bulunuyor. Aynı zamanda kadranda Grand Seiko’nun klasikleşmiş dokulu yapısını görmek mümkün.

Bu saatte bulunan özel kadranın yanı sıra ibre ve indekslerde Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini de görüyoruz. SBGH273’ün kasasına uygulanan Zaratsu finisajı (sadece elle uygulanabilen bu finisaj tekniği aynı zamanda Samurai kılıçlarına uygulanmakta) ise Grand Seiko’nun el finisajına verdiği değeri gösterir nitelikte. Ancak; saatin kasasını özel yapan tek özellik uygulanan Zaratsu finisajı değil. Bu saat Grand Seiko’nun ilk olarak 1967’de ürettiği, keskin hatlarıyla dikkat çeken 62GS adlı kasa yapısına sahip. 62GS kasası Grand Seiko’nun ürettiği ilk otomatik saatin kasası olması sebebiyle marka için özel bir yere sahip.

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Fall – SBGH273’te bulunan mekanizma da bir o kadar etkileyici. Otomatik 9S85 kalibresi Hi-Beat dediğimiz saatlik 36.000 vuruş sayısına sahip. Kalibrenin bu vuruş sayısı yüksek hassaslıkta zamanı göstermeyi sağlıyor. Aynı zamanda bu yüksek vuruşlu kalibre 55 saatlik güç rezervi sunmakta.

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Fall SBGH273 modeli stoklarımızda bulunmaktadır.

Fiyat: 6.400 Euro

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri
40 mm Kasa Çapı
12.9 mm Kasa Kalınlığı
21 mm Lug Genişliği
47 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
9S85 Otomatik Mekanizma
Elle Kurulabilme Özelliği
37 Taş
55 Saat Güç Rezervi
Saatlik 36.000 Vuruş

Tasarım Özellikleri
Sonbahardan Esinlenilmiş Dokulu Mavi Kadran
El Finisajlı İbre ve İndeksler
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Kasa
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Bilezik
Şeffaf Arka Kapak

Diğer Özellikler
Safir Cam
Tarih Göstergesi
100 Metre Su Geçirmezlik
Vidalı Tepe
153 Gram Ağırlık

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.