30 Eylül 2022

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Summer SBGH271 Otomatik Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Summer SBGH271 Otomatik Erkek Kol Saati

Doğa; Grand Seiko için her zaman en büyük ilham kaynağı olmuştur. Japonya’da Grand Seiko stüdyosunun karşına düşen karlardan esinlenilen Snowflake modeli ya da Japonya’daki huş ağaçlarının gövdesinden esinlenilerek üretilen White Birch modelleri bunun en güzel örneklerindendir. Grand Seiko; “Mevsimler Koleksiyonu” ile doğadan esinlenerek saat üretme geleneğini sürdürüyor. “Mevsimler Koleksiyonu” 4 mevsimin renklerini kadranlara taşıyor.

Japonya’da her mevsim 6 fazlı olarak yaşanıyor ve bu fazlara “Sekki” adı veriliyor. Yazın ilk fazı olan Rikka’dan esinlenilen Grand Seiko Heritage Seasons Collection Summer – SBGH271; Rikka’nın spesifik renklerini kadrana taşıyor. Bu modelde yazın gelişi ile doğanın yeşile dönüşmeye başlamasını anlatan yeşil bir kadran bulunuyor. Aynı zamanda kadranda bulunan dokulu yapı; Japonya’da yazın esen ve yeni yeşeren yaprakların hafifçe hareket etmesini sağlayan bir rüzgar olan “Kumpu”yu temsil ediyor. Grand Seiko; bu kadranda yaz güneşinin sıcaklığını yansıtmak amacıyla da ibre ve indeksleri altın renkte üretmeyi tercih etmiş.

Bu saatte bulunan özel kadranın yanı sıra ibre ve indekslerde Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini de görüyoruz. SBGH271’in kasasına uygulanan Zaratsu finisajı (sadece elle uygulanabilen bu finisaj tekniği aynı zamanda Samurai kılıçlarına uygulanmakta) ise Grand Seiko’nun el finisajına verdiği değeri gösterir nitelikte. Ancak; saatin kasasını özel yapan tek özellik uygulanan Zaratsu finisajı değil. Bu saat Grand Seiko’nun ilk olarak 1967’de ürettiği, keskin hatlarıyla dikkat çeken 62GS adlı kasa yapısına sahip. 62GS kasası Grand Seiko’nun ürettiği ilk otomatik saatin kasası olması sebebiyle marka için özel bir yere sahip.

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Summer – SBGH271’de bulunan mekanizma da bir o kadar etkileyici. Otomatik 9S85 kalibresi Hi-Beat dediğimiz saatlik 36.000 vuruş sayısına sahip. Kalibrenin bu vuruş sayısı yüksek hassaslıkta zamanı göstermeyi sağlıyor. Aynı zamanda bu yüksek vuruşlu kalibre 55 saatlik güç rezervi sunmakta.

Grand Seiko Heritage Seasons Collection Summer SBGH271 modeli stoklarımızda bulunmaktadır.

Fiyat: 6.400 Euro

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri
40 mm Kasa Çapı
12.9 mm Kasa Kalınlığı
21 mm Lug Genişliği
47 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
9S85 Otomatik Mekanizma
Elle Kurulabilme Özelliği
37 Taş
55 Saat Güç Rezervi
Saatlik 36.000 Vuruş

Tasarım Özellikleri
Yazdan Esinlenilmiş Dokulu Yeşil Kadran
El Finisajlı İbre ve İndeksler
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Kasa
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Bilezik
Şeffaf Arka Kapak

Diğer Özellikler
Safir Cam
Tarih Göstergesi
100 Metre Su Geçirmezlik
Vidalı Tepe
153 Gram Ağırlık

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.