3 Aralık 2021

Grand Seiko Hi-Beat 200m Diver SBGH289 Otomatik Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko Hi-Beat 200m Diver SBGH289 Otomatik Erkek Kol Saati

Grand Seiko; dokulu ve desenli kadranları, saatlerinde kullanılan el finisaj teknikleri ve İsviçre’nin en iyi mekanizmalarına meydan okuyan kalibreleri ile klasik saat severlerin odağında olan bir marka. Ancak Grand Seiko klasik ve zamansız saatler üretmenin yanı sıra ürettiği spor saatler ile de oldukça ilgi çekmekte.

Grand Seiko’nun spor koleksiyonundaki en yeni modellerden biri olan SBGH289; dalış temasına uygun olarak üretildi. Tek yöne dönen 60 dakikalık bezeli, 200 metre su geçirmezliği ile bu yeni model modern ve profesyonel bir dalış saati.
Kadranın derin suları andıran lacivert renkte olması da saatin dalış kişiliğine övgü niteliğinde. İbre ve indekslerde bulunan yüksek miktardaki LumiBrite materyal sayesinde hem su altında hem de günlük hayatta okunabilirlik en üst seviyede.

Bu saatte üstün fonksiyonel özelliklerin yanı sıra ibre ve indekslerde Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini de görüyoruz. SBGH289’un kasasına uygulanan Zaratsu finisajı (sadece elle uygulanabilen bu finisaj tekniği aynı zamanda Samurai kılıçlarına uygulanmakta) ise Grand Seiko’nun el finisajına verdiği değeri gösterir nitelikte.

SBGH289 ile ilgili çok önemli başka bir nokta ise içerisinde bulunan mekanizma. Otomatik 9S85 kalibresi Hi-Beat dediğimiz saatlik 36.000 vuruş sayısına sahip. Kalibrenin bu vuruş sayısı yüksek hassaslıkta zamanı göstermeyi sağlıyor. Aynı zamanda bu yüksek vuruşlu kalibre 55 saatlik güç rezervi sunmakta.

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri
43.8 mm Kasa Çapı
14.7 mm Kasa Kalınlığı
21 mm Lug Genişliği
51 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
9S85 Otomatik Mekanizma
Elle Kurulabilme Özelliği
37 Taş
55 Saat Güç Rezervi
Saatlik 36.000 Vuruş

Tasarım Özellikleri
Lacivert Kadran
El Finisajlı İbre ve İndeksler
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Kasa
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Bilezik
Paslanmaz Çelik Arka Kapak

Diğer Özellikler
Safir Cam
Tarih Göstergesi
200 Metre Su Geçirmezlik
Vidalı Tepe
206 Gram Ağırlık

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir