29 Kasım 2023

Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours, 2021 Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de Erkek Saati Ödülü’nü kazandı

Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours, 2021 Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de Erkek Saati Ödülü’nü kazandı.

Grand Prix d’Horlogerie de Genève ödül töreni 4 Kasım’da, Cenevre Théatre du Léman’da gerçekleştirildi. On dört saate belirli kategorilerde, bunların yanında beş farklı alanda da saatçilik başarılarına ödül verildi. 30 kişilik jüri, erkek saati kategorisinde aday olan altı saat arasından Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours’u yılın en iyi erkek saati seçti.

The Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours
Hi-beat 36000 80 Hours, markanın felsefesi olan “Zamanın Doğası”na farklı bir bakış açısı getiriyor. Saatin kadranı ilhamını, Japonya’nın kuzey bölgelerinde çok güçlü büyüyen, Grand Seiko mekanik saatlerin tamamının üretildiği Grand Seiko Shizukuishi Atölyesi’nin çevresinde yetişen beyaz huş ağaçlarının zarif ve etkileyici gövdelerinden alıyor. Grand Seiko’nun 1967 yılında 44GS ile belirlediği tasarım çizgisine sadık kalan model, bunu çağdaş ve güçlü özelliklerle birleştirerek yeni bir çağa işaret ediyor.

Ödüle layık görülen modelde, alanında devrim yaratan Hi-beat Kalibre 9SA5 bulunuyor. Kalibre günde +5 / -3 saniye hassasiyetle 80 saatlik uzun süreli bir güç rezervi sunuyor. 9SA5’in hassasiyeti, gücü ve inceliği, tamamen yeni bir eşapman ve serbest yaylı balans gibi Grand Seiko tarafından sıfırdan tasarlanan parçalardan geliyor. Kalibre 9SA5, gelecekte üretilecek yeni nesil Grand Seiko saatlerin temeli olacak.

Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours, 2021 Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de Erkek Saati Ödülü’nü kazandı.

Ödül, Grand Seiko Avrupa’nın başkanı Frédéric Bondoux tarafından alındı. Tören, Seiko Watch Corporation Başkanı Akio Naito’nun Tokyo’dan uzaktan bağlantı kurarak yaptığı konuşmayla devam etti. Akio Naito konuşmasında “Bu saat, Grand Seiko’nun sürekli devam eden, saatçiliğin her alanında mükemmelliğe ulaşma çabasının bir örneği. Grand Seiko saatçiliğinin, geleneğinin ve kalitesinin, endüstrimizin en önemli ödül töreninde de takdir edildiğini görmek onur verici,” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Ödül alan saatin detayları için;

Türkçe: http://grand-seiko.aydinsaat.com/slgh005/
Ingilizce: https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/slgh005g Ödüllerin tamamı hakkında bilgi almak için: http://www.gphg.org/horlogerie/en

Paylaş

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.