4 Aralık 2021

Grand Seiko Omiwatari SBGY007 Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko Omiwatari SBGY007 Erkek Kol Saati

Grand Seiko bu modelle Japonya’nın doğasından esinlenerek saat üretme geleneğini sürdürüyor. Grand Seiko; Japonya’da birçok kış donan Suwa Gölü’ndeki buz kristallerinden ve bu kristallerin oluşturduğu dağ sırtlarını andıran rotalardan esinlenerek “Omiwatari” modelini tanıttı.

Buz mavisi kadran; mavileştirilmiş çelik saniye ibresi ile mavinin en güzel tonlarını sergilerken kadranda Suwa Gölü’nün kristallerinin oluşturduğu rotaları görmek mümkün.

Bu saatte bulunan özel kadranın yanı sıra ibre ve indekslerde Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini de görüyoruz. Aynı zamanda bu modelin kasasına Zaratsu finisajı (sadece elle uygulanabilen bu finisaj tekniği aynı zamanda Samurai kılıçlarına uygulanmakta) uygulanmış.

Grand Seiko Omiwatari’de bulunan 9R31 mekanizması da bir o kadar etkileyici. Spring Drive teknolojisiyle çalışan 9R31 kalibresi; çift zembereği ile 72 saatlik güç rezervi sunmakta. Aynı zamanda bu yeni modelde güç rezervi göstergesi mekanizma tarafına alınmış olup şeffaf arka kapaktan takip edilebilmekte. Böylece kadran detaylarını bütün saflığı ile izlemek mümkün hale gelmiş.

2021 yılının en iyi takım elbise saatleri arasında gösterilen bu model; 38.5 mm kasa çapına ve sadece 10.2 mm kalınlığa sahip.

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri
38.5 mm Kasa Çapı
10.2 mm Kasa Kalınlığı
19 mm Lug Genişliği
43.7 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
Spring Drive 9R31 Kalibre
Elle Kurulabilme Özelliği
Güç Rezervi Göstergesi(mekanizma tarafındadır)
30 Taş
Çift Zemberek
72 Saat Güç Rezervi

Tasarım Özellikleri
Desenli Buz Mavisi Kadran
El Finisajlı İbre ve İndeksler
Zaratsu Finisajlı Paslanmaz Çelik Kasa
Mavi Dikişli Siyah Deri Kordon
Şeffaf Arka Kapak

Diğer Özellikler
Safir Cam
68 Gram Ağırlık

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir