Grand Seiko SBGE253G Spring Drive Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko SBGE253G Spring Drive Erkek Kol Saati

Grand Seiko’da yeni bir model! Yeşil, Lacivert ve Siyah kadranlı olarak üç renk üretilen yeni seri, Grand Seiko’nun benzersiz Spring Drive mekanizması ile donatılmış. Koyu Lacivert seramik çerçeve içinde yine lacivert güzel bir kadrana sahip saatin turkuaz renkli Gmt Fonksiyonu mevcut. 72 Saatlik rezerv göstergesi, takvim penceresi ve saat 4 konumundaki kurma kolu ile çok kullanışlı bir model. Tüm Grand Seiko saatlerde olduğu gibi Zaratsu Metodu ile cilalanan kasa ideal bir ölçü olan 40.5 mm olarak üretilmiş.

Spring Drive mekanizma olarak; zemberekten aldığı güç ile çalışabilen, pile ve eşapman takımına ihtiyaç duymadan devamlı çalışabilen bir saat üretme fikri ile 29 yıllık bir çalışma ile üretilmiştir.

Mekanik saatlerin aksine; akarak, titremeden ilerleyebilen saniye koluna sahip mekanizmalar günde +-1 sn. gibi çok yüksek hassasiyete sahiptirler. (Saat sabit konumda iken)

72 Saat Rezerv süreleri ile sadece Grand Seiko ve üst düzey bazı Seiko saatlerde kullanılmaktadır.

Saat Özellikleri

Kasa Ölçüleri:
40.5 mm Kasa Çapı
14.7 mm Kasa Yüksekliği

Kalibre Özellikleri:
9R66 Spring Drive Kalibre
Günde +-1 Saniye Yüksek Hassasiyet
GMT Fonksiyonu
30 Taşlı

Tasarım Özellikleri:​
Zaratsu Metodu ile Cilalanmış Paslanmaz Çelik Kasa
Paslanmaz Çelik Bilezik
Lacivert Kadran, Turkuaz GMT ibresi
Seramik Çerçeve
Safir Cam
Cam İç Yüzeyinde Antrefle Kaplama

Diğer Özellikleri:
20 Bar Su Geçirmezlik
Manyetik Direnç 4.800 A/m
172 gr. Ağırlık
Lumibirite Akrep, Yelkovan ve 12-3-6-9 İndeks Başları
Aslan Logolu Arka Kapak
Made in Japan

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.