27 Kasım 2023

Grand Seiko SBGM247G Otomatik Erkek Kol Saati

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orijinaldir ve garanti kapsamındadır.

Grand Seiko SBGM247G Otomatik Erkek Kol Saati

Grand Seiko SBGM247, GMT fonksiyonu bulunan (Hem o an bulunduğunuz konuma ait zamanı hem de istediğiniz ikinci bir zaman dilimini daha gösterme özelliği) ve otomatik kalibreye sahip bir saat.

Bu model sunray desenli açık yeşil kadran renginde tanıtıldı. Sunray deseni sayesinde kadrana farklı açılardan bakıldığında ışığı yansıtarak kadranda bir kum saati görüntüsü oluşmakta. Turuncu renkte GMT kolu ile oluşturulan kontrast sayesinde ikinci zaman dilimini okumak oldukça kolay hale gelmiş.

İndekslerde, akrep ve yelkovanda hem Grand Seiko’nun ünlü olduğu el finisaj tekniklerini, hem de karanlıkta parlayan LumiBrite materyali görmemiz mümkün.

Bu modelde çift bombeli safir cam kullanıldı ve kasa arkasının çelik olması saatin sportif karakterini desteklemekte. 200 metre su geçirmezliğe sahip olan bu modelde tarih penceresi ve vidalı tepenin saat 4 yönünde konumlandırılması saate dengeli bir görünüm kazandırdı.

Bu modelde kalibre 9S66 kullanılmıştır ve bu kalibre 4.800 A/m ‘ye kadar manyetizmaya dayanıklıdır. Aynı zamanda 72 saatlik güç rezervine sahip ve kronometre standartlarından bile üstün, günlük +5/-3 saniye sapma oranına sahip olan bu kalibre saatlik 28.800 vuruş yapmakta.

Grand Seiko SBGM247G modeli stoklarımızda bulunmaktadır.

Fiyat: 5.700 Euro

Saat Özellikleri
Kasa Ölçüleri
40.5 mm Kasa Çapı
14.4 mm Kasa Kalınlığı
20 mm Lug Aralığı
48.9 mm Lug to Lug

Kalibre Özellikleri
Kalibre 9S66 Otomatik Mekanizma
GMT Fonksiyonu
Elle Kurulabilme Özelliği
72 Saat Güç Rezervi
Saatte 28.800 Vuruş
35 Taş

Tasarım Özellikleri
Açık Yeşil Sunray Kadran
Paslanmaz Çelik Bilezik
Paslanmaz Çelik Kasa
Paslanmaz Çelik Arka Kapak
El Finisajlı İbre ve İndeksler

Diğer Özellikleri
Takvim
Çift Bombeli Safir Kristal Cam
200 Metre Su Geçirmezlik
LumiBrite İbre ve İndeksler
180 Gram Ağırlık
Vidalı Tepe

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.