26 Kasım 2023

GELECEK İÇİN DİRİLEN BİR İKON ! HAMILTON PSR MTX ile Matrix evrenine giriyoruz.

 

GELECEK İÇİN DİRİLEN BİR İKON

HAMILTON’IN SINIRLI SAYIDA ÜRETİLEN PSR MTX’İ İLE HAYATIN HER ANINDA STİL

Hamilton, 1970’te dünyanın ilk dijital saatini hayran olan bir kitleye tanıttı. 50 yılı aşkın süre sonra, Hamilton’un PSR MTX’i ile inanılamaz olana inancı kutluyoruz. Statükoya meydan okuyan dijital bir evrenden ilham alan sınırlı sayıda üretilmiş saat, bizi yarına götürmeye hazır. 

1999 yılında “The Matrix” izleyicilerden bildiklerini unutmalarını, güvenli ama sahte bir geleceği tercih etmek veya tehlikeli bir gerçekliğe girip özgürlük için savaşmak arasında seçim yapmalarını istedi. Destan, Lana Wachowski’nin yönettiği, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un ikonik rolleri Neo ve Trinity’yi yeniden canlandırdığı “The Matrix Resurrection” ile devam ediyor.

Tıpkı çığır açan film serisinin bilim kurgu sinemasının kurallarını yeniden yazması gibi, 2020 yılında PSR adıyla yeniden doğan orijinal Hamilton Pulsar da bizi 21. yüzyılın giderek dijital odaklı hale gelen dünyasına götüren uzay çağı fütürizminin bir sembolü olarak öne çıkıyor.

Hem film hem de saat yapımcılığında inovasyona bir gönderme olarak, “Matrix” evreninin teknolojiden ilham alan giyim tarzını bir diğer dijital ikonun benzer retro-fütüristik tasarımına uyguladık.

DİJİTALİN KALBİNDE

Hamilton PSR MTX ile, her evrende kendini gösteren bir stille Neo, Trinity, Morpheus ve diğerlerinin saflarına katılın. Orijinal filmin gösterime girdiği yıl şerefine 1999 parçayla sınırlı sayıda üretilen tümüyle siyah bu saat, yeşil LCD rakamları ve hem kasa arkasına hem de saatin özel ambalajına işlenmiş filmin bir bakışta ayırt edilen dijital yağmur deseni ile Matrix’e geri dönüşü kutluyor.

Neredeyse bir asırdır sinemanın kalbinde yer alan Hamilton saatleri, 1932 tarihli klasik “Şangay Ekspresi” filmindeki ilk rolümüzden bu yana film yapımcılarının favorilerinden biri olarak 500’ü aşkın filmde görünmüştür. Yenilikçi tasarımlarımız son yıllarda, aralarında “Tenet” ve “Interstellar” gibi filmlerin de olduğu gişe rekorları kıran bilim kurgu filmlerinde rol almıştır.

PSR MTX, kült bir hayran kitlesine sahip tasarımın ve retro-teknolojik stilin  benzersiz bir bileşimiyle filmin kahramanlık ve devrim mirasını doğrudan bileğe getiriyor.

HABERLERİ PAYLAŞIN

Gelecek için dirilen bir ikon. #TheMatrix evreninden ilham alan, serinin dijital dünyasına gönderme yapan retro-fütüristik tasarıma sahip, sınırlı sayıda üretilmiş PSR MTX ile tanışın @TheMatrixMovie #hamiltonwatch

HAMILTON HAKKINDA

1892 yılında Lancaster, Pensilvanya’da kurulmuş olan Hamilton, özgünlük ve inovasyonun benzersiz dengesine sahip saatler yaratmaktadır. Saatleri ilk demiryollarını senkronize etmiş, havacılığın öncülerine ve Amerikan askerlerine zamanı göstermiştir. Uzun yıllardır film yapımcılarının gözdesi olan Hamilton saatleri, 500’den fazla filmde görünmüş, özel olarak hazırlanan parçalar çok sayıda büyük Hollywood yapımında önemli roller üstlenmiştir. Zanaatkarlığa ve doğruluğa olan kesintisiz adanmışlığı ile Hamilton, 1957’de dünyanın ilk elektrikli saatini, 1970’te ise ilk LED’li dijital saati üretmiştir. Saat üretimi ve dağıtımında dünya lideri Swatch Group’un bir üyesi olan Hamilton’ın güncel koleksiyonları, Amerikan ruhunu gerçek İsviçre hassasiyeti ile harmanlar.

Daha fazla bilgiye abtsaat.com adresinden ulaşabilir ve @abtsaat’ı Facebook, Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz.

MATRIX: RESURRECTIONS HAKKINDA

Bilim kurgu türünü yeniden tanımlayan efsanevi serinin uzun zamandır beklenen dördüncü filmi, vizyon sahibi sinemacı Lana Wachowski’den geliyor. Yeni film, orijinal yıldızlar Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u hayat verdikleri Neo ve Trinity rolleriyle bir araya getiriyor.

Filmin diğer oyuncuları arasında Yahya Abdul-Mateen II (“Aquaman” serisi) Jessica Henwick (“Iron Fist,” “Star Wars: Bölüm VII – Güç Uyanıyor”), Jonathan Groff (“Hamilton,” “Mindhunter”), Neil Patrick Harris (“Gone Girl”), Priyanka Chopra Jonas (“Quantico,”), Christina Ricci (“Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story,” “The Lizzie Borden Chronicles”), Telma Hopkins (“Dead to Me,”), Eréndira Ibarra (“Sense8,” “Ingobernable”), Toby Onwumere (“Empire”), Max Riemelt (“Sense8”), Brian J. Smith (“Sense8,” “Treadstone”) ve Jada Pinkett Smith (“Angel Has Fallen,” “Gotham”) bulunuyor.

Lana Wachowski’nin yönettiği filmin senaryosu, Wachowski kardeşler tarafından yaratılan karakterlere dayanarak Wachowski, David Mitchell ve Aleksander Hemon tarafından yazıldı. Filmin yapımcılığını ise James McTeigue, Lana Wachowski ve Grant Hill üstlendi. İdari yapımcılık görevini Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Karin Wachowski, Jesse Ehrman ve Bruce Berman paylaştı.

Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures ve Venus Castina Productions ile birlikte “The Matrix Resurrections” filmini sunar. Filmin dünya çapında dağıtımı Warner Bros. Pictures tarafından yapılacaktır. 16 Aralık 2021’den itibaren uluslararası sinemalarda, 22 Aralık 2021’den itibaren ABD sinemalarında ve Ad-Free aboneliğiyle HBO Max’de gösterime girecektir; sinemalarda gösterimin başlamasından itibaren 31 gün boyunca HBO Max’de mevcut olacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hamilton PSR MTX

 

Kasa                                        40,8×34,7mm siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik

Kalınlık                                    13,30mm

Çerçeve kulağı genişliği        24mm

Kadran                                     Yeşil LCD ve OLED hibrid ekran

İbreler                                       Yok

Mekanizma                               Dijital quartz

Bilezik                                      Siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik bilezik

Cam                                          Yansıma önleyici kaplamalı safir kristal

Su geçirmezlik                         10 bar (100 m)

Sınırlı üretim                             1999 parça

H52434130

 

 

 

Paylaş

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.