28 Eylül 2022

Seiko Astron GPS Solar

Cep telefonu firmaları için GPS alıcıları üreten Seiko mühendisleri, dünyanın en az enerji harcayan alıcısını ürettiğinde artık bunu saatlerde kullanmanın vakti geldi diye düşünmüşlerdi !
6 yıllık bir titiz çalışmanın ardından 100 adet patent ile birlikte Seiko Astron GPS Solar doğdu – Dünyanın neresine giderseniz gidin, gittiğiniz yerde tek yapmanız gereken gökyüzünü gördüğünüz bir yerde düğmeye 6 sn. boyunca basılı tutmak; bundan sonrasını Astron yapıyor ve saatinizi bulunduğunuz ülkenin saatine ayarlıyor hem de 100 bin yılda 1 sn hassasiyet ile!
20 bin km uzaktaki uyduya bağlanmak için çok fazla enerji gereksinimi olacağı için saat enerjisini güneşten alan solar teknoloji ile üretilmiş.
Işıksız ortamda 6 aya kadar çalışabilen solar teknoloji saatlerin bazıları Astron’da olduğu gibi uyuyup uyanma özelliğine sahip; saatinizi kapalı kutuya koyduğunuzda saatiniz bir günden sonra uyku moduna geçiyor ve tekrar ışığa tuttuğunuzda o günkü saate otomatik olarak geliyor.
Tamamen kullanıma yönelik fonksiyonları olan Astron modelleri takvim ayarı gerektirmeyen, yani ayların 30 ve 31’lerini hatta 4 yılda bir gelen artık yıldaki Şubat ayının 29 çektiğini biliyor ve tarihi otomatik olarak ayarlıyor.
Böyle bir iç mekanizmaya sahip tüm Astronların safir cama sahip ve paslanmaz çelik veya titanyum kasa ve bileziğe sahip.
100 Metre su geçirmezlik özelliği ile de kullanım alanlarını genişleten seri, bir saatte olması gereken bir çok özelliği içinde barındırıyor.
Seiko Astron modellerimize alttaki linklerden ulaşabilirsiniz!

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.