2 Aralık 2023

SEIKO – Bitmeyen Bir Deniz

Geniş tarihi ile diğer bir çok saat firmasını geride bırakan Seiko geçmişteki birçok modelini veya benzerini bugünkü teknolojik imkanlar ve tasarım gözü ile yeniden üretiyor.

Seiko Recraft serisi de markanın (şimdilik) 1970’li yıllardaki modellerinin yeniden canlandırılmış halleri.

Genellikle kare kasalı modellere sahip recraft serisi ağırlıklı olarak Amerika pazarında satışa sunuluyor.

Modellerin tarihsel özelliği ve estetik güzellikleri bizi de cezbettigi icin özel izinle getirttigimiz jdm Japon iç pazar ürünlerine Recraft modellerini de ekledik.

Genellikle az sayıda temin edebildiğimiz modeller arasında en çok dikkati çeken SSC513P9 modeli oldu.

Kareleştirilmiş hatlara sahip bu yuvarlak Recraft’ın en can alıcı noktası kadranı – yeşil zeminde lacivert kare ibreler arayıp bulamayacağımız güzellik sunuyor.

Saat kasasının büyüklüğü, kahverengi kayışın tonu ve biraz kalın oluşu ile kasa ve kordon uyum içindedir.

En az 10 yıl pil değiştirmeyi gerektirmeyen solar teknoloji makineye sahip saat 60 dakikalık kronometre, 24 saat göstergesi ve 4-5 arasi konumda küçük bir takvime sahip.

Seiko’nun hemen hemen tüm modellerinde oldugu gibi ssc513p9 modelinin de 100 metre su geçirmezlik özelliği var; deri kayışa üzülmem diyorsanız rahatlıkla denize girebilirsiniz 😊

Bu harika saati Kanyon ve Bağdat Caddesindeki mağazalarımızda yakından inceleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/BizQI0fndjM/?tagged=ssc513p9

 

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.