25 Kasım 2023

Seiko’dan Premier Serisine Modern Bir Yorum: SNP153P Kinetik Erkek Kol Saati

Seiko, Premier koleksiyonunu 2000’li yılların başında çıkardı, Kinetic auto relay  (uyuyup uyanabilen) ve perpetual calender (akıllı  takvimli); olarak 2 makine versiyonu ile üretilen model o yıllarda tam sayfa ilanla gazetelerde çıkıyordu ve büyük ilgi görmüştü.
2004 yılına gelindiğinde Seiko 2 ayrı teknolojiyi tek bir makinede topladı ve Kinetic Perpetual’i üretti.
232 parçadan oluşan saatler yeni tasarım Premier koleksiyonu altında üretildi.
Saatinizi bıraktığınızda 1 günden fazla hareket ettirmezseniz saat uyku moduna geçiyor ve 4 yıla kadar (enerjisi dolu ise) uyuyabiliyordu , bu süre zarfında da takvim 30 ve 31’leri doğru ayarlıyor hatta 4 yılda bir gelen artık yılda da Şubat 29’dan 1Mart’a geçiyordu.
Seiko’nun ‘klasiği aldık modern olarak geri verdik’ tabiri ile anlatılan Premier modelleri teknolojileri, kasa yapıları ve kullanım rahatlığı ile çok sevildi.
2004 yılında üretilen ilk Premier Kinetic Perpetual model, 14 yıl içinde 2-3 kez ufak değişiklikler gördü ve günümüzdeki halini aldı.
Seiko’npn business yani iş saati olarak adlandırdığı, ülkemizde biraz da damat saati olarak adlandırılan koleksiyon bileğe daha iyi oturan ayak yapısına, daha büyük kasaya ve etkileyici kadranlara sahip.
snp139 ve snp141 şeklinde siyah ve beyaz kasaya geçtiğimiz aylarda saati oldukça zengin gösteren mavi rengi ile snp153p modeli katıldı.
Her erkeğin bir Seiko Premier’i olmalı diyor ve ürünleri yakından incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.