30 Kasım 2023

Yeni Seiko Presage Kokteyl Koleksiyonu

2010 yılında kokteyden esinlenerek sadece Japonya pazarı için tasarlanan mekanik Seiko saatler, dünyaca ünlü saat blogları, forumları ve web siteleri tarafından dikkat çekmişti. Daha sonraları bu saatler ünlendi ve dünya çapındaki Seiko tutkunları tarafından aranan modeller oldu. Bugün Seiko, tamamı mekanik olan Presage koleksiyonunda bu meşhur modele dayanan bir seri sunuyor.

Presage. Sadece bir yılda global başarıya atılan imza.

Seiko, Baselworld 2016’da Presage koleksiyonunu uluslararası pazara da sunmuştu. Geçen bir yılda Presage, tasarımı, verilen değeri fazlasıyla hak etmesi, 4Rden, 6R’ye ve 8R’ye uzanan geniş kalibre seçenekleri sayesinde dünyanın birçok ülkesinde yüksek saatçilik meraklılarının kalplerini fethetti. Seiko’nun mekanik saat yapımcılığındaki en önemli buluşlarından Magic Lever, eşsiz ve son derece dayanıklı yaylarda kullanılan Spron alaşım ve Diashock koruma sisteminin bir araya geldiği Presage saat, yüzyılı aşkın süren saat yapımcılığının ve tamamen manufaktur olmanın izlerini taşıyor.

Presage, Japonya’dan yüksek mekanik saat yapımcılığı.

Yeni kokteyllerden seçiminizi yapın..
Presage Kokteyl koleksiyonunda, her biri farklı bir kokteylden esinlenen ve bu kokteyllerin renklerine uygun olarak tasarlanan sekiz farklı model bulunuyor. Koleksiyonda iki farklı kalibre kullanılıyor; 4R35 kalibre, akrep yelkovan ve saniyenin inceliğini ve sadeliğini ön plana çıkarırken, 4R57 kalibre, merkezi güç rezervi göstergesi özelliğini sunuyor. Sekiz model de orijinal modelin sahip olduğu ayırt edici özellikleri içeriyor; Yedi katmanlı parlak cilası ile göze çarpan güneş ışını dokulu kadran ve belirgin bombeli cam tasarımı. İbreler, daha ince bir kasa profili sağlamak için usta zanaatkarlar tarafından narin bir şekilde bükülmüş.

Özel tasarımlı tepeyi çevirdiğinizde, kurma mekanizmasının güçlü torkunu hissedebilirsiniz. Tüm modeller ağustos ayında satışa sunuluyor.

Abt Saat 1938 Yılından bugüne saatçilik yapan bir ailenin 3. kuşak temsilciliğini yapmaktadır. 30 Yılı aşkın süredir Seiko markası ile çalışılma neticesinde bu marka ile ilgili geniş ürün yelpazesine ve ürün bilgi tecrübesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.